Uncategorized

Uued kogemused kassidel ja iseenda proovilepanek

Kuna mul on nüüd kaks kassi siis seekord ikka vedas nii hästi, et saime Tartust Palivere autoga. Hõivasime ühe neiu tagaistme noormehe ja kassidega ning asusime teele. Facebookis on ikka mõistlike gruppe ka.
Sõidu ajal võtsin Mimmu endale sülle ning hoidsin traksidega kinni, esialgu oli rahulik kuid pärast tahtis uudistama minna aga suunasin teda päris mitu korda, et ta oleks ühe koha peal ilusti. Küll lamas kõrval, istus süles, lamas õlal kuid õnneks üsna vaikselt. Aegajalt tegi paar mjäu aga enamus ajast magas.

mimm ja ellu.png
Sämmi aga oli puuris, kuna ta on nii uudisimulik siis teda oleks üsna raske süles hoida terve tee ning tundus, et tal polnud transpordi puuris olemise vastu midagi. Magas põhimõtteliselt terve tee ja tegi vaid ühe korra piiksu. Aeg läks kuidagi nii kiiresti, et nii hea meel oli kohale jõudes.

sämmu.png
Kui olime kassidega tuppa jõudnud ja lasime nad puurist välja siis läksid kohe uudistama ja nuusutasid iga toa nurga vaikselt üle. Kuna Mimmu oli ühe korra mu vanemate kodus käinud siis tundus, et mäletab miskit.
Sämmi aga leidis üsna kiiresti endale koha merisigade puuris ja näksis koos nendega heina. No on tegelane. Muidugi hoidsime silma peal ja ei jätnud neid omapead, kuid kui toa uks lahti oli siis eemale teda sealt puuri juurest ei saanud, ikka ja jälle istus ta seal pesas või oli püsti et näha neid üle ääre 😀 Mimmu aga seekord ei teinud nendest väljagi, kui korra ühe merisea ta kõrvale tõstsime siis vaatas ainult, et mis see merisiga siblib. Aga tore oli näha et kassid saavad aru, et tegu on õrnemate loomadega kui nemad.

20170505_104630.jpg

18405710_1156321687846728_336853792_o.jpg
Käisime ka iga päev edasi tagasi korteri ja maa kodu vahet mis tähendas seda, et kassid said kaks korda päevas 2km sõitu transpordi puuris ja nii paar päeva.
Maa kodus on vanaema koer kes enamus aja meie juures on kui me ise oma maja juures oleme. Kassid nägid koera esimest korda ja oi..te oleks pidanud kasside nägusi nägema. Küll alles sisisesid kui samal ajal koer värises ja niuksus, ei teagi mis see koer mõtles, tahtis ehk sõbrutseda või hoopis midagi muud..aga see jääbki teadmata.

koera jälgimas.png
Ühel päeval panime kassidele trakside külge rihmad ja lasime neil veidi aega õues muru peal olla. Sämmi uudisimulik nagu ta on julges kohe ringi liikuda, küll aga keha üsna maad ligi. Mimmu aga istus enamus aja ja vaatas niisama ringi ja tahtis rohkem minu õla peal ilma vaadata kui maas olles.
Tundus et Sämmile meeldis see õues olemine rohkem kui Mimmule aga eks need kassid olegi erinevad. Lootsin et näksivad muru ka aga ilmselt ei jäänud neil selle jaoks aega vaid kõik muu ümbritsev oli huvitavam.

kiisud õues.png
Pühapäevasel päeval pidime aga tagasi hakkama sõitma siis saime samuti autoga Tallinna kuid seekord veetsid mõlemad kassid terve tee koos transpordipuuris. Paar piuksu oli ainult kuulda kuid kokkuvõttes olid nad nii tublid.
Tallinnast kulges meie tee edasi rongiga Tartu mis läks ka väga hästi, kassid magasid enamusaja ja olid ikka super tublid. Lõpuks kodu uksest sisse astudes ja kui kassid transpordipuurist välja lasime siis oma kodu on ikka kõige parem neile.
Õnneks läks kõik hästi ja kassid ka ei stressa, uued kogemused kassidele ja saime ka ennast proovile panna.
Kui teie oma lemmikuga reisite siis kuidas loomakesed vastu peavad?

 

Advertisements

One thought on “Uued kogemused kassidel ja iseenda proovilepanek

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s